Ergonomické produkty Stell

stell_evolution.jpgRedesign pracovního místa pomáhá zaměstnancům a organizacím v mnoha ohledech, od řízení nákladů na zdravotní péči, redukcí dnů nemoci, zvýšením produktivity a spokojenosti. Výhody ergonomických produktů se šíří rychle a nyní je ten nejlepší čas přidat se k této evoluci.

Držáky monitorů, Sit-Stand stoly nebo Sit-Stand pracovní stanice a další ergonomické produkty rozšiřují nabídku Stell produktů. Mezi hlavní přednosti výrobků Stell patří kromě špičkové kvality a maximální flexibility i snadná obsluha, která je zárukou jednoduchého ovládání a příjemného užívání. Zvláště milovníci designu pak ocení atraktivní vzhled, typický pro všechny výrobky značky Stell.


Polohovatelné SIT-STAND rámy stolůSOS-3000-scene-01.JPG

Polohovatelné SIT-STAND rámy stolů značky STELL vám umožňují vykonávat sedavou práci u počítače i ve stoje a tím zásadně prospívají vašemu zdraví. Střídavá práce vestoje a vsedě navíc přispívá k pracovní efektivitě.

SIT-STAND rámy stolů Stell se hodí do každé kanceláře. Lékaři i fyzioterapeuti doporučují během pracovní doby měnit polohu, abychom předešli komplikacím s krční páteří, bederní páteří či stažení mezilopatkových svalů. Při celodenním sezení se navíc mohou přidat i problémy s trávicím ústrojím, případně i konečníkem, a hemeroidy. Mezi výhody, které se také pojí s pravidelným střídáním pozice vestoje a vsedě, patří například vyšší spotřeba energie a s tím spojené snížení rizika obezity, cukrovky, optimalizace krevního tlaku atd.

Polohovatelné stoly jsou skvělou volbou i do dětských pokojů, protože s dětmi „rostou“ a zároveň je od útlého věku učí správným návykům, zdravému držení těla, a tím automaticky předcházejí zdravotním problémům v dospělosti.

„Abychom předešli problémům se zády v dospělosti, kterými trpí polovina populace, doporučuji nepodceňovat výběr polohovatelné židle. U dětí je důležité zvolit dobře nastavitelný stůl či kvalitní držák na monitor, které nabízí například značka Stell“ říká fyzioterapeutka Dana Hodanová.

Rámy stolů značky Stell jsou vyrobené z kvalitní odolné oceli, která zajistí jejich stabilitu, a práškový lak zajistí povrchovou odolnost. Stoly mají polohovatelné nohy a zesílené patky. Jejich nastavitelná výška je od 630 mm do 1250 mm. Na stůl lze použít desku dle svého výběru s doporučenou velikostí 1000 - 2000 mm (š) X 700 - 1500 mm (v), což je dostačující pro 99% populace.
Prozkoumat nabídku SIT-STAND stolů


SIT-STAND pracovní staniceSOS-3130-scene-15.jpg

Máte-li kompletně vybavené kanceláře, není jistě ekonomické měnit stávající fixní stoly za nové. Výhodné ale není ani nechat zaměstnance u nevhodných stolů pracovat, protože špatná ergonomie pracovního místa má za následek problémy zdravotní, ale i ekonomické, jak se vyjadřuje Mgr. Petra Juřeníková, PhD z lékařské fakulty v Brně:
„Při zdravotních obtížích se samozřejmě snižuje pracovní výkonnost, a to mnohem více u zaměstnanců pracujících v oblasti kancelářských povolání. Největší rozdíl můžeme pozorovat u tvůrčích pracovníků – například tvořících software nebo grafické projekty apod.). Dlouhodobé obtíže pak často vedou k vyšší absenci zaměstnanců na pracovišti z důvodů nemocnosti či návštěv u lékaře a na rehabilitacích.“


Pokud tedy přemýšlíte o změně pracovního místa pro své zaměstnance nebo pro sebe, možností je kromě polohovatelného stolu i polohovatelná SIT-STAND stolní stanice neboli pohyblivý nástavec na stůl nebo na zeď. Na ten pak umístíte jednoduše notebook, monitor, klávesnici a další.

STELL nabízí několik typů a velikostí těchto stanic. Všechny konstrukce jsou robustní z kvalitní oceli, čímž zaručují stabilní a bezpečné používání. Polohovatelnost je zajišťována systémem plynového pístu, který umožní s vynaložením minimální síly nastavit stanici do ideální ergonomické pozice jak vsedě, tak vestoje.

Střídání práce vestoje a vsedě má mnoho výhod. Dochází při něm k protažení těla a také k celkovému uvolnění. Díky tomu se zlepšuje koncentrace a produktivita práce. Při pravidelném střídání polohy vestoje a vsedě dochází také k většímu výdeji energie, což může vést u některých osob i ke snížení tělesné hmotnosti, zmírnění obtíží spojených s křečovými žilami, tlakem či výskytem cukrovky.
Prozkoumat SIT-STAND pracovní stanice


Držáky monitorůSOS-1020-SAA4000-scene.jpg

Správné uspořádání pracoviště je základem nejen pracovní výkonosti, ale i zdraví. S monitorem připevněným držáky ušetříte místo na pracovním stole a zároveň si zajistíte jeho ideální nastavení přesně podle vašich potřeb. Při nesprávném umístění monitoru mohou trpět vaše záda, krční páteř, ruce, zápěstí, ale i lokty a ramena. Pravidelná práce s počítačem může vést také ke zhoršení zraku. Častým problémem, který vzniká nevhodným nastavením monitoru, bývají i migrény a bolesti hlavy.

Plynové či mechanické držáky monitorů nebo televizorů, podstavce a univerzální police značky Stell vám zpříjemní práci na počítači, ať už doma nebo v zaměstnání. Navíc pokud pracujete s notebookem, přinášíme vám praktického pomocníka, který umožní umístit jeho obrazovku do ergonomické pozice.
Prozkoumat držáky monitorů